polerowanie lakieru

Jak polerować powłokę i lakier samochodowy po zimie

Prasóweczki

Jak polerować {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do porządku po zimie toż nie lada wyzwanie. Często wymaga przynajmniej odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą prób i braków możemy sprawić wiele krzywdy niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na moc czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często ponadto są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto pamiętać, że jeżeli nasz lakier już dopadła korozja bądź następujące uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To dopiero powiększy ubytki.

Jak polerować lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która daje nasze auto wykonywa się w najczęstszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) ukazuję się tzw. bazą. Następnie kładzie się kolor także na zakończenie warstwę bezbarwna, której przeznaczeniem jest nadanie połysku oraz zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na zbytu nie brakuje również lakierów z bardziej niebezpieczną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie planuje wtedy wprawdzie ważniejszego stanowienia w sukcesie codziennej pielęgnacji. Problem jednak może pojawić się, kiedy któryś z tematów zostanie uszkodzony, zatem warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak to przywrócić jego własny blask po zimie?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Lakier zdecydowanie jest warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto wtedy zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które łatwo się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto zatem sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą przecież chciałyby ogromniejszego wkładu pracy. Polerowanie lakieru stanowi pewną spośród najbardziej kłopotliwych i trudnych czynności. Wymaga dokładności, sporej energii i bardzo udanych ruchów. Warto także pamiętać, że czymś innym polerujemy elementy metalowe, i pozostałym powstałe z ciał sztucznych. Czym polerować? Świetnie zbierającym się towarem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. A przy ich użyciu cały proces będzie kłopotliwy i potrzebował on nas znacznie intensywnej precyzji. Dość doskonałym wyjściem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W tym faktu polerowanie będzie mniej intensywne i pracochłonne, natomiast wymagąją większej zdolności i poczucia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą bawić się już amatorzy a będzie aktualne dla nich bezpieczny sprzęt. Cięzko tym aparatem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo wielkiego i długo trwającego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie uzyskać ponadprzeciętny efekt jeżeli idzie o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek stosuje się też do pastowania woskiem.

Jeśli jedni nie możemy osiągnąć oczekiwanego efektu, najlepiej przekazać nasz samochód w dłoni profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to kurs od 300zł, jednak cena chce w znaczącej wadze od wielkości auta, więc z ilości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą też wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie gdy idzie o elementy otrzymujące się w okolicach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że tak forma lakieru samochodu, zależy głównie z codziennej opieki i pamiętania o niego. Nie należy zwracać się nim jedynie sezonowo. Warto zwracać opinię na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie potrafią dotykać karoserii naszego pojazdu. Dbanie o samochód to wprawdzie duża niekończąca się sprawa z wieloma elementami. Warto jednak nad nim wytwarzać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje planu i marki oraz podnosi realną wartość samochodu. Do tego dobre i lśniące auto przygotowane do wiosny auto wyróżni się na drodze. Najlepsze kosemtyki do auta znajdziesz na kartce. Pasty polerskie, pasty do poprawy, woski i znacznie różnych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments